Dlaczego warto korzystać z pomocy drogowej w czasie awarii na drodze lub autostradzie?

Pojęcie pomoc drogowa doskonale zna każdy kierowca i właściciel samochodu. Kiedy warto skorzystać z tego, co oferuje pomoc drogowa? Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta. Wsparcie drogowe to usługi bardzo różnorodne. Gdy tylko poczytasz trochę na ich temat, to szybko dojdziesz do wniosku, że nie wiedziałaś co tak naprawdę się z nimi wiąże. Pomoc drogowa może  być naprawdę przydatna w bardzo wielu sytuacjach. Jakie usługi znajdują się w zakresie pomocy drogowej? Kiedy powinieneś wezwać auto pomoc?

Jak powszechnie rozumie się pomoc drogową?

Usługi z zakresu pomocy drogowej bardzo często kojarzą się z holowaniem pojazdów przy użyciu auto lawety. Taka opinia w dużym stopniu jest zgodna z prawdą. Jednak musisz wziąć pod uwagę również fakt, że zakres usług profesjonalnej pomocy drogowej jest o wiele bardziej rozbudowany.

Kiedy warto skorzystać z usług pomocy drogowej?

Pomoc drogowa jest oferowana zazwyczaj przez całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. W dodatku, w każdym mieście działa co najmniej jedna firma, która ma w swojej ofercie usługi pomocy drogowej. Jednak warto tutaj zaznaczyć, że te przedsiębiorstwa często świadczą swoje usługi również poza miastem. Właśnie dlatego, bez względu na to, gdzie i kiedy będziesz miał awarię lub innego rodzaju zdarzenie na drodze, możesz się skontaktować z pomocą drogową i otrzymasz niezbędne wsparcia.

Czy zajmuje się pomoc drogowa? Na jakiego rodzaju wsparcie możesz liczyć?

Wbrew powszechnie krążącej opinii, pomoc drogowa zajmuje się nie tylko holowaniem samochodów. Oferta tego rodzaju firm jest o wiele bardziej rozbudowana. Może ona świadczyć między innymi takie usługi, jak dowóz paliwa, samochód zastępczy oraz udzielenie pomocy w znalezieniu noclegu. Oczywiście tylko w uzasadnionych przypadkach. Gdy zadzwonisz po pomoc drogową, to będziesz miał możliwość porozmawiania z pracownikiem, który chce udzielić Ci odpowiedniego wsparcia. Właśnie dlatego czasami wystarczy, że powiesz z czym tak naprawdę masz w danej chwili problem. 

Czy pomoc drogowa zawsze wiąże się z holowaniem samochodu?

Musisz uświadomić sobie, że pomoc drogowa polega nie tylko na holowaniu samochodów. Ta oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Może ona obejmować między innymi mobilne usługi mechaniczne oraz elektryczne. Jednak to jeszcze nie wszystko, co taka firma może Ci zaoferować. 

Auto pomoc może Ci zaproponować wsparcie na przykład w odholowaniu samochodu do warsztatu samochodowego. Jednak czasami na drodze zdarzają się naprawdę nieskomplikowane usterki. Wtedy pracownik danej firmy może z powodzeniem naprawić samochód na miejscu. Nie ma konieczności jego przewożenia do stacjonarnego warsztatu. Jeżeli natomiast występuje potrzeba odholowania samochodu do warsztatu, to wtedy możesz mieć gwarancję, że pracownik pomocy drogowej na przykład podwiezie Cię na miejsce. Wystarczy, że go zapytasz, czy jest taka możliwość. Nie bój się prosić o pomoc. W końcu od tego ten pracownik jest. 

Mamy tutaj dla Ciebie jeszcze jedną bardzo ważną wskazówkę. Musisz pamiętać o tym, że w sytuacji niespodziewanej awarii samochodu, powinieneś od razu skontaktować się z pomocą drogową i przedstawić zaistniałą sytuację. Mamy tutaj na myśli między innymi: oznaki awarii, zapalone kontrolki lub wydobywające się z samochodu dźwięki. Oczywiście są to tylko przykłady, aby lepiej uświadomić Ci, o co nam chodzi. Gdy dokładnie opiszesz objawy, to wtedy pomoc drogowa będzie miała możliwość wstępnego ustalenia, czy możliwe będzie naprawienia samochodu na drodze, czy też konieczne będzie zamówienie lawety i odholowanie go do warsztatu samochodowego. 

Dlaczego nie powinieneś holować samochodu samodzielnie?

Musisz mieć świadomość tego, że całkowicie zabronione jest holowanie, gdy nie masz zaczepów holowniczych. Do zaczepiania linki, wbrew temu, co robi większość kierowców, nie może być wykorzystywany hal holowniczy do przyczepy. Co więcej, powinieneś uwzględnić fakt, że zgodnie z prawem drogowym, nie możesz holować samochodu z niesprawnymi systemami kierowniczymi lub hamulcowymi. Samodzielne holowanie samochodu jest zabronione również w sytuacji, gdy jesteś na autostradzie. Taką czynność może wykonać wyłącznie pomoc drogowa. Musimy tutaj wspomnieć jeszcze o tym, że musi ona być wyposażona w specjalistyczny sprzęt. Mamy tutaj na myśli oczywiście lawetę. 

Kolejną grupą, która raczej powinna unikać samodzielnego holowania samochodu, są właściciele pojazdów z automatyczną skrzynią biegów. Wtedy holowanie na lince wiąże się z ryzykiem uszkodzenia przekładni i sprzęgła. Taka samo sprawa wygląda w przypadku samochodów z napędem na cztery koła. Pomoc drogowa może jest kosztowną usługą, ale gdy zastanowisz się nad możliwymi konsekwencjami samodzielnego holowania samochodu, to bardzo szybko dojdziesz do wniosku, że wzywają ją unikniesz wielu dodatkowych wydatków. Samodzielne naprawianie przypadkowo zepsutego samochodu może Cię naprawdę kosztować o wiele więcej niż wezwanie pomocy drogowej. Na sam koniec tego akapitu musimy jeszcze wspomnieć o tym, że koszt organizacji holowania uszkodzonego samochodu może być pokryty z ubezpieczenia.

Jak szybko działa pomoc drogowa? Gdzie możesz ją znaleźć?

Gdy nagle zepsuje Ci się samochód, to najbardziej na świecie będzie się dla Ciebie liczył wtedy czas. Im szybciej otrzymasz niezbędną pomoc, tym lepiej dla Ciebie. Każda profesjonalna pomoc drogowa powinna zareagować na Twoje wezwanie natychmiastowo. Powinna zaoferować Ci holowanie oraz naprawę samochodu. Jeżeli zależy Ci na sprawdzeniu, czy upatrzona przez Ciebie firma, działa błyskawicznie i oferuje profesjonalne wsparcie drogowe w kryzysowej sytuacji, to koniecznie sprawdź, jakie dana firma ma opinie w internecie. Zarówno niezadowoleni, jak i zadowoleni klienci zawsze bardzo chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami z innymi kierowcami. Chcemy tutaj również wspomnieć o tym, że powinieneś wypróbować możliwości pomocy drogowej, jeszcze zanim dojdzie do jakiegoś przykrego incydentu. Mamy tutaj na myśli to, że powinieneś znaleźć odpowiednią firmę i mieć do niej numer telefonu w smartfonie. Wybierz takie przedsiębiorstwo, które oferuje swoje usługi na dużym obszarze. Najlepiej na terenie całej Polski. 

Czasami bywa tak, że gdy wybierasz się gdzieś dalej, to raczej nie będziesz miał numeru do lokalnej pomocy drogowej. Wtedy zawsze możesz go sobie znaleźć w sieci internetowej. Oczywiście, w takiej sytuacji również wcześniej powinieneś zapoznać się z profilem firmy oraz z opiniami jej byłych klientów. Nie dokładaj sobie nerwów do stłuczki lub awarii samochodu. 

Jaką pomoc drogową możemy Ci zarekomendować?

Oczywiście w tym miejscu pragniemy Ci zaoferować nasze usługi. Wynika to stąd, że jesteśmy pewną i profesjonalną firmą. Gdy zapiszesz sobie do nas telefon, to w razie stłuczki lub awarii samochodu, nie będziesz już musiał rozpaczliwie szukać wsparcia w sieci lub dzwonić do znajomych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mamy naprawdę silną i rozbudowaną konkurencję. Jednak dla nas najważniejszy jest standard świadczonych usług. Zadzwoń do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *